Blog

aug
2019

Piz Badile 2019

Dňa 16. augusta 2019 vystúpili štyria ružomberskí horolezci Jozef Hamacek, Anton Moravčík, Marek Kizák a Peter Olos na vrchol Piz Badile (3 308 m) v pohorí Bergell, severovýchodnou stenou tohto štítu, veľmi ťažkou a známou Cassinovou cestou o obťažnosti VI+.

Čítať ďalej...

aug
2019

Monte Rosa 2019

Monte Rosa je horský masív, nachádzajúci sa vo východnej časti Penninských Álp (aj Walliské Alpy) ktoré sa rozprestierajú na hranici Talianska a Švajčiarska. Územie Penninských Álp sa svojou priemernou výškou zaraďuje na prvé miesto v Európe, keďže sa na ňom nachádza 35 vrcholov presahujúcich výšku 4 000 m. V masíve Monte Rosa sa nachádza aj druhý najvyšší vrch Európy a zároveň najvyšší vrch Švajčiarska – Dufourspitze s výškou 4 634 m, ktorý sa stal naším hlavným cieľom pre tohtoročný klubový výjazd do Álp.

Čítať ďalej...

máj
2019

Arco 2019

Po minuloročnom zájazde do talianskeho skalného raja pri Lago di Garda sme si povedali, že do oblasti Arca sa vyberieme v rovnakom termíne aj tento rok. Chvíľku to trvalo, ale aj tento rok sme pripravili krátky report o zájazde v podobe "expedičného mini-denníka".

Čítať ďalej...

feb
2019

Zimné sústredenie 2019 - Chata pod Náružím

Chata pod Náružím sa nachádza v Západných Tatrách v oblasti Červenca, obkolesená Babkami, Malou a Veľkou kopou, Ostrým, Sivým vrchom. V oblasti sú výborné podmienky na skialpinizmus a v doline sú možnosti na lezenie ľadopádov.

Termín: 8-10. februára 2019

Čítať ďalej...

feb
2019

Liptovskí spidermani

V realizácii lezeckých kurzov pre deti v tejto zimnej sezóne nám pomáha aj projekt Liptovskí spidermani – projekt na výchovu a vzdelávanie malých a mladých horolezcov Liptova.

Čítať ďalej...

máj
2018

Arco 2018

Arco je oblasť v severnom Taliansku pri jazere Lago di Garda, ktorá je typická neprebernými možnosťami pre rôzne outdoorové aktivity. Arco je tiež miestom, kde sa písala história Talianskeho skalolezectva. Zalezie si tu každý od začiatočníkov až po tých, ktorí hľadajú tie najťažšie skalné cesty na svete. Tento rok padla voľba na klubový zájazd do zahraničia práve na Arco. Nahliadnite aj vy do nášho "expedičného mini-denníka"...

Čítať ďalej...

júl
2013

Ružomberskí horolezci na Piz Badile a Eigeri

Ružomberskí horolezci prvý raz na žulovom Piz Badile a na povestnom Eigeri.

Čítať ďalej...

máj
2012

Grossglockner Pallaviciniho žlabom

Ružomberskí horolezci znova na najvyššej hore Rakúska Grossglockner (3798 m), tentoraz Pallavicinoho žlabom - článok od Ing. Jozefa Hýroša.

Čítať ďalej...

sep
2011

60. výročie HK IAMES Ružomberok

Dňa 9.9.2011 sa v Hoteli Hrabovo uskutočnila oslava 60. výročia založenia HK IAMES Ružomberok. Na oslave sa zúčastnilo približne 60 hostí a členov klubu, vrátane viceprimátora Ružomberka Miroslava Zuberca. Súčasťou akcie bolo odovzdávanie pamätných plakiet oceneným členom HK IAMES Ružomberok a tiež krst publikácie Jozefa Hýroša o histórii horolezectva v Ružomberku.

Čítať ďalej...

aug
2011

Horolezecký deň 2011

Horolezecký klub IAMES Ružomberok usporiadal pre verejnosť Horolezecký deň na Halinách. Akcia sa uskutočnila v nedeľu 7. augusta 2011 na halinách na Maline Brde.

Súčasťou akcie bola prezentácia horolezeckých a istiacich techník a tiež možosť zaliezť si pod dohľadom horolezeckého inštruktora. Akcie sa zúčastnilo niekoľko desiatok lezcov i návštevníkov z radov verejnosti z Ružomberka a širokého okolia.

Čítať ďalej...

Oznamy

Členské preukazy SHS JAMES za rok 2020 si môžete prevziať u J. Stančoka.


Pre členov HK IAMES Ružomberok je k dispozícii vŕtačka na preisťovanie lezeckých ciest a tiež boldermatka.

Najnovšie články

  • Ulenfeldov pohár 2020

    Z dôvodu súčasnej epidemiologickej situácie sú preteky plánované na 14. novembra 2020 zrušené.

    Veríme, že nasledujúci ročník, ktorý je plánovaný na sobotu, 13. marca 2021 sa bude konať už za štandardných podmienok.

Pripojte sa k nám na Facebooku

Partneri

Radi by sme sa poďakovali partnerom nášho klubu, ktorý ho podporujú a aj vďaka nim môžeme každoročne organizovať Ulenfeldov pohár v lezení na umelej stene.

Prečítajte si viac...

Kontaktujte nás

© 2015, HK IAMES Ružomberok, webdesign INTELI.SK