Blog

júl
2013

Ružomberskí horolezci na Piz Badile a Eigeri

Ružomberskí horolezci prvý raz na žulovom Piz Badile a na povestnom Eigeri.

Čítať ďalej...

máj
2012

Grossglockner Pallaviciniho žlabom

Ružomberskí horolezci znova na najvyššej hore Rakúska Grossglockner (3798 m), tentoraz Pallavicinoho žlabom - článok od Ing. Jozefa Hýroša.

Čítať ďalej...

sep
2011

60. výročie HK IAMES Ružomberok

Dňa 9.9.2011 sa v Hoteli Hrabovo uskutočnila oslava 60. výročia založenia HK IAMES Ružomberok. Na oslave sa zúčastnilo približne 60 hostí a členov klubu, vrátane viceprimátora Ružomberka Miroslava Zuberca. Súčasťou akcie bolo odovzdávanie pamätných plakiet oceneným členom HK IAMES Ružomberok a tiež krst publikácie Jozefa Hýroša o histórii horolezectva v Ružomberku.

Čítať ďalej...

aug
2011

Horolezecký deň 2011

Horolezecký klub IAMES Ružomberok usporiadal pre verejnosť Horolezecký deň na Halinách. Akcia sa uskutočnila v nedeľu 7. augusta 2011 na halinách na Maline Brde.

Súčasťou akcie bola prezentácia horolezeckých a istiacich techník a tiež možosť zaliezť si pod dohľadom horolezeckého inštruktora. Akcie sa zúčastnilo niekoľko desiatok lezcov i návštevníkov z radov verejnosti z Ružomberka a širokého okolia.

Čítať ďalej...

júl
2011

Stena Brenva

Stena Brenva (4807 m) - 18 hodín vo východných zrázoch Mont Blancu. Ružomberskí horolezci podnikli začiatkom júla zájazd do oblasti Mont Blancu a Dolomitov. Zájazd sa uskutočnil autom v dňoch 01. – 09.07.2011. Zúčastnili sa ho štyria lezci Jozef Hamacek, Anton Moravčík, Ján Sliacky a Marián Sliacky. Ich hlavným cieľom bolo preliezť východnú stenu známeho Mont Blancu (4807 metrov) ťažkou Majorovou cestou.

Čítať ďalej...

apr
2011

Otvorenie lezeckej sezóny 2011

V sobotu 30. apríla sa na Halinách na Maline Brde uskutočnilo otvrenie lezeckej sezóny 2011. Akcia bola spojená aj s brigádou, keď boli od skál a rastinstva očistené niektoré cesty, aby boli dobre pripravené na nadchádzajúce letné mesiace.

Čítať ďalej...

Oznamy

V sobotu 5. mája 2018 sa na Halinách na Maline Brde uskutoční tradičné otvorenie letnej lezeckej sezóny. Akcia je spojená s brigádou na skalách v dopoludňajších hodinách. Všetci členovia a priatelia klubu sú srdečne pozvaní!

Členské preukazy SHS JAMES na rok 2018 sú k dispozícii u J. Stančoka. Prevziať si ich môžete na lezeckej stene v Ružomberku počas prevádzkových hodín alebo po osobnej dohode.


Pre členov HK IAMES Ružomberok je k dispozícii vŕtačka na preisťovanie lezeckých ciest a tiež boldermatka.

Najnovšie články

  • Ulenfeldov pohár 2018

    V sobotu 24. marca 2018 sa v telocvični Združenej strednej školy v Ružomberku uskutočnil už VI. ročník oblastnej súťaže v lezení na umelej stene - Ulenfeldov pohár 2018.

Pripojte sa k nám na Facebooku

Partneri

Radi by sme sa poďakovali partnerom nášho klubu, ktorý ho podporujú a aj vďaka nim môžeme každoročne organizovať Ulenfeldov pohár v lezení na umelej stene.

Prečítajte si viac...

Kontaktujte nás

© 2015, HK IAMES Ružomberok, webdesign INTELI.SK