V realizácii lezeckých kurzov pre deti v tejto zimnej sezóne nám pomáha aj projekt Liptovskí spidermani – projekt na výchovu a vzdelávanie malých a mladých horolezcov Liptova.

Stať sa liptovským superhrdinom nebolo doteraz nikdy jednoduchšie. Prostredníctvom 6-mesačného výchovno-vzdelávacieho horolezeckého programu na umelej stene a na skale pre deti a mládež vo veku 8 – 30 rokov sa stane „Liptovským spidermanom“ každý, stačí len chcieť. Projektom, ktorý práve prebieha chceme vzbudiť záujem o pravidelný pohyb, rozvíjať kondíciu, individuálne danosti a schopnosti, podporiť sebadôveru a zodpovednosť za seba aj za druhých a tiež pozitívne vplývať na ľudský charakter. Okrem teoretickej a praktickej časti bude program zahŕňať informácie o bezpečnom pohybe na horách a poskytovaní prvej pomoci. Projekt bol podporený z programu Nadačného fondu Deti v bezpečí - Športujem rád a bezpečne. Ide o grantový program na podporu projektov zameraných na nesúťažné športovanie a pohyb detí a mladých ľudí a prevenciu úrazov, ktorý financuje poisťovňa KOOPERATÍVA a administruje Nadácia pre deti Slovenska.

Ďakujeme za podporu!

Litpovskí spidermani

Oznamy

Z dôvodu súčasnej epidemiologickej situácie je lezecká stena do odvolania uzevratá.

Členské preukazy SHS JAMES za rok 2020 si môžete prevziať u J. Stančoka.


Pre členov HK IAMES Ružomberok je k dispozícii vŕtačka na preisťovanie lezeckých ciest a tiež boldermatka.

Najnovšie články

  • Ulenfeldov pohár 2020

    Veľmi nás to mrzí, ale z dôvodu súčasnej epidemiologickej situácie sú preteky plánované na 14. marca 2020 momentálne presunuté na 14. novembra 2020.

    V sobotu 14. novembra 2020 sa v telocvični Združenej strednej školy v Ružomberku uskutoční už VIII. ročník oblastnej súťaže v lezení na umelej stene - Ulenfeldov pohár 2020.

Pripojte sa k nám na Facebooku

Partneri

Radi by sme sa poďakovali partnerom nášho klubu, ktorý ho podporujú a aj vďaka nim môžeme každoročne organizovať Ulenfeldov pohár v lezení na umelej stene.

Prečítajte si viac...

Kontaktujte nás

© 2015, HK IAMES Ružomberok, webdesign INTELI.SK