Zimné horolezecké sústredenie pre rok 2024 sa uskutočnilo na Chate M. R. Štefánika (Nízke Tatry) v termíne 9-11. februára 2024. Na sústredení sa zúčastnilo 18 členov HK IAMES Ružomberok.

Lokalita v okolí chaty M. R. Štefánika ponúka dobré možnosti pre zimné mixové lezenie v severnej stene Ďumbiera a tiež veľmi dobré podmienky pre skialpinizmus. V našom prípade sme si žiaľ počas sústredenia veľa zimných aktivít neužili, nakoľko počasie nám veľmi neprialo. Namiesto slnečnej lyžovačky a lezenia v severnej stene Ďumbiera sme si v Nízkych Tatrách tentoraz "užili" len víchricu so silným nárazovým vetrom a minimálnou viditeľnosťou. Činnosť členov klubu sa preto obmedzila na pohyb po tyčovom značení pozdĺž hlavného hrebeňa Nízkych Tatier. Okrem trasy medzi Chopkom a Ďumbierom sa členom klubu podaril aspoň výstup na druhý najvyšší vrchol Nízkych Tatier - Štiavnicu. V nedeľu sa vzhľadom na silu vetra aj prechod hrebeňa smerom na Chopok zmenil na celkom seriózny zimný skialpinizmus.

Nepriazeň počasia sme teda využili na socializáciu na chate a v sobotu tiež na zopakovanie lavínovej metodiky v okolí chaty s inštruktormi nášho klubu.

chata m r stefanika

Fotogaléria 

Kompletnú fotogalériu zo sústredenia nájdete tu: Zimné sústredenie 2024, nižšie uvádzame aspoň niekoľko náhodných fotografií.

 

Oznamy

Členské preukazy pre rok 2023 si môžete vyzdvihnúť u J. Stančoka (0904 624 918) po osobnom dohovore.

Preukazy objednávame postupne v skupinách, ako prichádzajú platby. Akonáhle nám SHS JAMES preukazy zašle, členov informujeme o ich doručení SMS-kou.


Pre členov HK IAMES Ružomberok je k dispozícii vŕtačka na preisťovanie lezeckých ciest a tiež boldermatka.

Najnovšie články

  • Klubová brigáda a lezenie na Komjatnej 2024

    Všetkých členov a priateľov klubu pozývame v nedeľu, 2. júna 2024, na klubovú brigádu a spoločné lezenie do skalnej oblasti Komjatná.

Pripojte sa k nám na Facebooku

Partneri

Radi by sme sa poďakovali partnerom nášho klubu, ktorý ho podporujú a aj vďaka nim môžeme každoročne organizovať Ulenfeldov pohár v lezení na umelej stene.

Prečítajte si viac...

Kontaktujte nás

© 2015, HK IAMES Ružomberok, webdesign INTELI.SK

Súbory cookies nám umožňujú skvalitňovať naše služby poskytované prostredníctvom tohto webového sídla. Nastavenie Vášho prehliadača je v zmysle § 55 ods. 5 zákona č. 351/2011 Z.z. o elektronických komunikáciách považované za Váš súhlas s používaním cookies na našej stránke.