Blog

okt
2021

Prestavba lezeckej steny v roku 2020

V júni 2020 členovia HK IAMES Ružomberok za 32 dní zrekonštruovali a rozšírili lezeckú stenu v Ružomberku. Výsledkom viac než 1258 hodín prác je stena s moderným vzhľadom a dvojnásobnou plochou oproti tej pôvodnej.

Čítať ďalej...

okt
2021

Novinky na Halinách v roku 2021

Pripravili sme pre vás report o preisťovacej činnosti v skalnej oblasti Haliny na Maline Brde pri Ružomberku. Správcom skalnej oblasti je člen HK IAMES Ružomberok, Karol Olejník, ktorý v posledných rokoch intenzívne pracuje na tom, aby sa Haliny priblížili k dnešným štandardom pre oblasti športového skalného lezenia na Slovensku a vo svete.

Čítať ďalej...

aug
2019

Piz Badile 2019

Dňa 16. augusta 2019 vystúpili štyria ružomberskí horolezci Jozef Hamacek, Anton Moravčík, Marek Kizák a Peter Olos na vrchol Piz Badile (3 308 m) v pohorí Bergell, severovýchodnou stenou tohto štítu, veľmi ťažkou a známou Cassinovou cestou o obťažnosti VI+.

Čítať ďalej...

aug
2019

Monte Rosa 2019

Monte Rosa je horský masív, nachádzajúci sa vo východnej časti Penninských Álp (aj Walliské Alpy) ktoré sa rozprestierajú na hranici Talianska a Švajčiarska. Územie Penninských Álp sa svojou priemernou výškou zaraďuje na prvé miesto v Európe, keďže sa na ňom nachádza 35 vrcholov presahujúcich výšku 4 000 m. V masíve Monte Rosa sa nachádza aj druhý najvyšší vrch Európy a zároveň najvyšší vrch Švajčiarska – Dufourspitze s výškou 4 634 m, ktorý sa stal naším hlavným cieľom pre tohtoročný klubový výjazd do Álp.

Čítať ďalej...

máj
2019

Arco 2019

Po minuloročnom zájazde do talianskeho skalného raja pri Lago di Garda sme si povedali, že do oblasti Arca sa vyberieme v rovnakom termíne aj tento rok. Chvíľku to trvalo, ale aj tento rok sme pripravili krátky report o zájazde v podobe "expedičného mini-denníka".

Čítať ďalej...

feb
2019

Zimné sústredenie 2019 - Chata pod Náružím

Chata pod Náružím sa nachádza v Západných Tatrách v oblasti Červenca, obkolesená Babkami, Malou a Veľkou kopou, Ostrým, Sivým vrchom. V oblasti sú výborné podmienky na skialpinizmus a v doline sú možnosti na lezenie ľadopádov.

Termín: 8-10. februára 2019

Čítať ďalej...

feb
2019

Liptovskí spidermani

V realizácii lezeckých kurzov pre deti v tejto zimnej sezóne nám pomáha aj projekt Liptovskí spidermani – projekt na výchovu a vzdelávanie malých a mladých horolezcov Liptova.

Čítať ďalej...

máj
2018

Arco 2018

Arco je oblasť v severnom Taliansku pri jazere Lago di Garda, ktorá je typická neprebernými možnosťami pre rôzne outdoorové aktivity. Arco je tiež miestom, kde sa písala história Talianskeho skalolezectva. Zalezie si tu každý od začiatočníkov až po tých, ktorí hľadajú tie najťažšie skalné cesty na svete. Tento rok padla voľba na klubový zájazd do zahraničia práve na Arco. Nahliadnite aj vy do nášho "expedičného mini-denníka"...

Čítať ďalej...

júl
2013

Ružomberskí horolezci na Piz Badile a Eigeri

Ružomberskí horolezci prvý raz na žulovom Piz Badile a na povestnom Eigeri.

Čítať ďalej...

máj
2012

Grossglockner Pallaviciniho žlabom

Ružomberskí horolezci znova na najvyššej hore Rakúska Grossglockner (3798 m), tentoraz Pallavicinoho žlabom - článok od Ing. Jozefa Hýroša.

Čítať ďalej...

Oznamy

V sobotu, 15.10.2022 od 9:00 sa na Halinách uskutoční tradičné ukončenie letnej lezeckej sezóny spojené s brigádou.


Členské preukazy si môžete vyzdvihnúť u J.Stančoka.


Pre členov HK IAMES Ružomberok je k dispozícii vŕtačka na preisťovanie lezeckých ciest a tiež boldermatka.

Najnovšie články

  • Ulenfeldov pohár 2022

    V sobotu 19. novembra 2022 sa v telocvični Združenej strednej školy v Ružomberku uskutoční už IX. ročník oblastnej súťaže v lezení na umelej stene - Ulenfeldov pohár 2022.

Pripojte sa k nám na Facebooku

Partneri

Radi by sme sa poďakovali partnerom nášho klubu, ktorý ho podporujú a aj vďaka nim môžeme každoročne organizovať Ulenfeldov pohár v lezení na umelej stene.

Prečítajte si viac...

Kontaktujte nás

© 2015, HK IAMES Ružomberok, webdesign INTELI.SK

Súbory cookies nám umožňujú skvalitňovať naše služby poskytované prostredníctvom tohto webového sídla. Nastavenie Vášho prehliadača je v zmysle § 55 ods. 5 zákona č. 351/2011 Z.z. o elektronických komunikáciách považované za Váš súhlas s používaním cookies na našej stránke.