Milí členovia a priatelia klubu,

Horolezecký klub IAMES Ružomberok bol založený v roku 1951 a už viac ako 70 rokov združuje nadšencov horských športov v regióne Ružomberka a dolného Liptova. Naši členovia sa venujú aktivitám ako horolezectvo, skalolezectvo, lezenie na umelej stene, skialpinizmus, vysokohorská turistika a mnoho iných aktivít súvisiacich s horami. Náš klub sa tiež stará o viaceré lezecké lokality na Liptove a v zimných mesiacoch prevádzkuje umelú lezeckú stenu v Ružomberku, na ktorej realizuje aj lezecké krúžky a kurzy pre deti a dospelých, a to nielen pre svojich členov, ale aj pre širšiu verejnosť.

Aj vďaka Vašej podpore môžeme byť lepšími v tom čo robíme, z darov členov, priateľov a partnerov klubu realizujeme aktivity ako:

  • preisťovanie skalných lezeckých oblastí na dolnom Liptove (v správe klubu sú skalné oblasti Haliny na Malinom Brde, Komjatná a Liskovská jaskyňa),
  • prevádzku lezeckej steny v Ružomberku (údržba a rozširovanie steny, nákup lezeckých chytov a podobne),
  • nákup vybavenia pre lezecké krúžky a pre začínajúcich lezcov v našom klube,
  • súťaž v lezení na lezeckej stene Ulenfeldov pohár (Slovenský pohár v lezení kategórie C),
  • realizácia horolezeckých sústredení pre členov klubu.

2 percenta

Vopred Vám ďakujeme za ochotu pomôcť prostredníctvom 2 % z Vašich daní, ktoré poskytnete pre HK IAMES Ružomberok aj v tomto roku. Stačí vyplniť nižšie uvedený dokument („Vyhlásenie o poukázaní sumy do výšky 2% zaplatenej dane“ a „Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov“) a odovzdať spolu s ročným zúčtovaním alebo daňovým priznaním Vášmu účtovníkovi, nám (za klub vybavuje Július Stančok, 0904 624 918) alebo priamo na daňovom úrade. Ešte raz ĎAKUJEME! 

Pripájame naše identifikačné údaje:

Názov: Horolezecký klub IAMES Ružomberok
Právna forma: občianske združenie
IČO: 30227411
Ulica: I. Houdeka
Súpisné/orientačné číslo: 47/13
Obec: Ružomberok
PSČ: 03401

Stiahnite si

Oznamy

Členské preukazy pre rok 2023 si môžete vyzdvihnúť u J. Stančoka (0904 624 918) po osobnom dohovore.

Preukazy objednávame postupne v skupinách, ako prichádzajú platby. Akonáhle nám SHS JAMES preukazy zašle, členov informujeme o ich doručení SMS-kou.


Pre členov HK IAMES Ružomberok je k dispozícii vŕtačka na preisťovanie lezeckých ciest a tiež boldermatka.

Najnovšie články

  • Otvorenie letnej lezeckej sezóny 2024

    Tradičné otvorenie letnej lezeckej sezóny na Halinách sa uskutoční v sobotu, 4. mája 2024. 

    V prípade zlého počasia bude akcia presunutá na nedeľu, 5. mája 2024, o čom budem členov informovať formou SMS, na webe a Facebooku.

Pripojte sa k nám na Facebooku

Partneri

Radi by sme sa poďakovali partnerom nášho klubu, ktorý ho podporujú a aj vďaka nim môžeme každoročne organizovať Ulenfeldov pohár v lezení na umelej stene.

Prečítajte si viac...

Kontaktujte nás

© 2015, HK IAMES Ružomberok, webdesign INTELI.SK

Súbory cookies nám umožňujú skvalitňovať naše služby poskytované prostredníctvom tohto webového sídla. Nastavenie Vášho prehliadača je v zmysle § 55 ods. 5 zákona č. 351/2011 Z.z. o elektronických komunikáciách považované za Váš súhlas s používaním cookies na našej stránke.