V realizácii lezeckých kurzov pre deti v tejto zimnej sezóne nám pomáha aj projekt Liptovskí spidermani – projekt na výchovu a vzdelávanie malých a mladých horolezcov Liptova.

Stať sa liptovským superhrdinom nebolo doteraz nikdy jednoduchšie. Prostredníctvom 6-mesačného výchovno-vzdelávacieho horolezeckého programu na umelej stene a na skale pre deti a mládež vo veku 8 – 30 rokov sa stane „Liptovským spidermanom“ každý, stačí len chcieť. Projektom, ktorý práve prebieha chceme vzbudiť záujem o pravidelný pohyb, rozvíjať kondíciu, individuálne danosti a schopnosti, podporiť sebadôveru a zodpovednosť za seba aj za druhých a tiež pozitívne vplývať na ľudský charakter. Okrem teoretickej a praktickej časti bude program zahŕňať informácie o bezpečnom pohybe na horách a poskytovaní prvej pomoci. Projekt bol podporený z programu Nadačného fondu Deti v bezpečí - Športujem rád a bezpečne. Ide o grantový program na podporu projektov zameraných na nesúťažné športovanie a pohyb detí a mladých ľudí a prevenciu úrazov, ktorý financuje poisťovňa KOOPERATÍVA a administruje Nadácia pre deti Slovenska.

Ďakujeme za podporu!

Litpovskí spidermani

Oznamy

Členské preukazy pre rok 2023 si môžete vyzdvihnúť u J. Stančoka (0904 624 918) po osobnom dohovore.

Preukazy objednávame postupne v skupinách, ako prichádzajú platby. Akonáhle nám SHS JAMES preukazy zašle, členov informujeme o ich doručení SMS-kou.


Pre členov HK IAMES Ružomberok je k dispozícii vŕtačka na preisťovanie lezeckých ciest a tiež boldermatka.

Najnovšie články

  • Zimné sústredenie 2024 - Chata M. R. Štefánika

    Zimné horolezecké sústredenie pre rok 2024 sa uskutočnilo na Chate M. R. Štefánika (Nízke Tatry) v termíne 9-11. februára 2024. Na sústredení sa zúčastnilo 18 členov HK IAMES Ružomberok.

    Lokalita v okolí chaty M. R. Štefánika ponúka dobré možnosti pre zimné mixové lezenie v severnej stene Ďumbiera a tiež veľmi dobré podmienky pre skialpinizmus.

Pripojte sa k nám na Facebooku

Partneri

Radi by sme sa poďakovali partnerom nášho klubu, ktorý ho podporujú a aj vďaka nim môžeme každoročne organizovať Ulenfeldov pohár v lezení na umelej stene.

Prečítajte si viac...

Kontaktujte nás

© 2015, HK IAMES Ružomberok, webdesign INTELI.SK

Súbory cookies nám umožňujú skvalitňovať naše služby poskytované prostredníctvom tohto webového sídla. Nastavenie Vášho prehliadača je v zmysle § 55 ods. 5 zákona č. 351/2011 Z.z. o elektronických komunikáciách považované za Váš súhlas s používaním cookies na našej stránke.