Po pandemickej pauze nastal znova čas vyraziť trochu do sveta za lezením. Vzhľadom na to, že ako najvhodnejší termín sa javil začiatok októbra, poškuľoval som opäť po neďalekom lezeckom raji v severnom Taliansku - oblasti Arco pri Lago di Garda. Zvyšok partie nebolo veru ťažké presvedčiť, takže okrem Nora, ktorý bol v Arcu so mnou už v roku 2018 sa tentokrát pridali aj Rasťo a Darinka, pre ktorých to bola prvá príležitosť na zoznámenie sa s touto lezeckou zemou zasľúbenou.
Termín: 4-9.10.2022
Členské preukazy pre rok 2023 si môžete vyzdvihnúť u J. Stančoka (0904 624 918) po osobnom dohovore.
Preukazy objednávame postupne v skupinách, ako prichádzajú platby. Akonáhle nám SHS JAMES preukazy zašle, členov informujeme o ich doručení SMS-kou.
Pre členov HK IAMES Ružomberok je k dispozícii vŕtačka na preisťovanie lezeckých ciest a tiež boldermatka.
august 01, 2023 by Július Stančok
V termíne 1-7. augusta 2023 bol naplánovaný zájazd do oblasti Dachsteinu v Rakúskych Aplách . Predpokladalo sa stabilné počasie, čo sa aj splnilo. Stabilne lialo. Našťastie, predpoveď sľubovala jeden polooblačný deň s možnosťou prehánky. Tento naša partia, ktorú tvoril Jožo Hamacek, Mirek Hrabal, Tono Moravčík a Maroš Sliacky, využila na vylezenie južnej steny Dachsteinu cestou Steinerweg klasifikácie V+.
Radi by sme sa poďakovali partnerom nášho klubu, ktorý ho podporujú a aj vďaka nim môžeme každoročne organizovať Ulenfeldov pohár v lezení na umelej stene.