V sobotu 18. marca 2017 sa v telocvični Združenej strednej školy v Ružomberku uskutočnil už V. ročník oblastnej súťaže v lezení na umelej stene - Ulenfeldov pohár 2017. Na súťaži sa zúčastnilo 33 lezcov z Liptova, Turca, Spiša a iných lokalít, ktorí boli rozdelení do 5 kategórií - chlapci do 15 rokov, juniori (15-17 rokov), muži, ženy do 18 rokov, ženy. Ako novinka tento rok prebiehala paralelne tiež vytrvalostná súťaž vo vise na tréningovej horolezeckej doske o fľašu Frnďzalice, do ktorej sa zapojili nielen súťažiaci, ale aj diváci ktorí prišli pretekárov podporiť.

Výsledky

Muži

 1. Filip Buzák
 2. Marián Alman
 3. Ján Jakubčiak

Ženy

 1. Soňa Oravcová
 2. Miriama Kováčová
 3. Katarína Jasenčáková

Ženy (do 18 rokov)

 1. Lujza Blahútová
 2. Timea Sňahničanová

Juniori (15-17 rokov)

 1. Samuel Hrebeňár
 2. Ľubomír Body
 3. Filip Kuzmiak

Chlapci (do 15 rokov)

 1. Henrich Senko
 2. Erik Stančok
 3. Ján Glemba

Vytrvalostná súťaž o Frndžalicu

 1. Ján Jakubčiak

Fotogaléria

Fotografie z podujatia si môžete prezrieť v našej fotogalérii Uleneldov pohár 2017.

Video

Víťazný pokus Filipa Buzáka vo finálovej ceste F3:

Videoreportáž

Reportáž Mestskej televízie Ružomberok, Správy (20.3.2017), Krátke športové správy

Organizačné pokyny

Dátum súťaže: 18. marca 2017, sobota

Registrácia súťažiacich: od 13:00 do 13:30

Štartovné: 2 €

Začiatok súťaže: 14:00 hod.

Kategórie:

 • muži
 • ženy
 • mládež - chlapci do 18 rokov
 • mládež - dievčatá do 18 rokov
 • mládež - chlapci do 15 rokov
 • mládež - dievčatá do 15 rokov

Organizátor si vyhradzuje právo pozmeniť štruktúru kategórií podľa vekovej štruktúry prihlásených súťažiacich.

Miesto: horolezecká stena HK IAMES Ružomberok, Sládkovičova ulica v Ružomberku v telocvični Združenej strednej školy polytechnickej Ružomberok

Udalosť na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1049803358458947/

Povinná výbava: horolezecký sedací úväz, lezačky

Ulenfeldov pohár 2017

Pravidlá súťaže

Súťaž má kvalifikačnú a finálovú časť.

 • Kvalifikačná časť pozostáva z 7 lezeckých ciest rôznej obtiažnosti na ktorých prelezenie majú súťažiaci časový limit 3 hodiny (najviac 3 pokusy na každý bolder). Liezť sa bude s horným istením.
 • Pri lezení po cestách sa môžu používať len farebne vyznačené chyty a stupy patriace do príslušnej cesty. Pre kategórie ženy a mládež je povolené používať ľubovolné stupy.
 • Po 2 hodinách bude nasledovať polhodinová prestávka počas ktorej bude vyhodnotená kvalifikačná časť a podľa počtu pokusov a vylezených ciest, prípadne zón bude v každej kategórii postupovať 6 lezcov z každej kategórie do finálovej časti. V kategórii mládež budú výsledky vyhlásené podľa hodnotenia prelezov kvalifikačnej časti.
 • Finálová časť bude pozostáva z 3 lezeckých ciest rôznej obtiažnosti na ktorých prelezenie majú súťažiaci časový limit 2 hodiny (najviac 3 pokusy na každý bolder).
 • V prípade nerozhodného výsledku budú najlepší finalisti alebo semifinalisti súťažiť v paralelnom lezení na rýchlosť pripravenej cesty.
 • Vyhodnotenie súťaže, odovzdanie cien, voľný program.

Na dodržiavanie pravidiel súťaže bude dozerať tím 4 rozhodcov.

Usporiadateľ si vyhradzuje právo priebežne upraviť zverejnené pravidlá súťaže do začiatku samotného podujatia pokiaľ to bude potrebné vzhľadom na počet prihlásených účastníkov.

Oznamy

Členské preukazy pre rok 2023 si môžete vyzdvihnúť u J. Stančoka (0904 624 918) po osobnom dohovore.

Preukazy objednávame postupne v skupinách, ako prichádzajú platby. Akonáhle nám SHS JAMES preukazy zašle, členov informujeme o ich doručení SMS-kou.


Pre členov HK IAMES Ružomberok je k dispozícii vŕtačka na preisťovanie lezeckých ciest a tiež boldermatka.

Najnovšie články

 • Mikulálšske lezenie

  Príďte si 7. decembra 2023 od 16:00 do 18:00 na lezeckej stene v Ružomberku vyskúšať lezenie,  slackline a rôzne súťaže, ktoré pre vás pripravili členovia HK IAMES Ružomberok.

  Pod dohľadom inštruktorov a členov ružomberského horolezeckého klubu si môžu deti a študenti vyskúšať lezenie na lezeckej stene, či slackline. Môžete si tiež vyskúšať svoju rovnováhu a zasúťažiť si o drobné ceny.

Pripojte sa k nám na Facebooku

Partneri

Radi by sme sa poďakovali partnerom nášho klubu, ktorý ho podporujú a aj vďaka nim môžeme každoročne organizovať Ulenfeldov pohár v lezení na umelej stene.

Prečítajte si viac...

Kontaktujte nás

© 2015, HK IAMES Ružomberok, webdesign INTELI.SK

Súbory cookies nám umožňujú skvalitňovať naše služby poskytované prostredníctvom tohto webového sídla. Nastavenie Vášho prehliadača je v zmysle § 55 ods. 5 zákona č. 351/2011 Z.z. o elektronických komunikáciách považované za Váš súhlas s používaním cookies na našej stránke.